Parmağını İçkisine Sokunca Korkunç Gerçek Ortaya Çıktı

Birçok taciz, tecavüz ve kaçırılma gibi vakada rastlanan içeceğine ilaç karıştırılma olayına karşı bir buluş geliştirildi. Ev partilerinde sık sık rastlanan bu durum şüphelendiğiniz kişiye fark ettirmeden kolayca çözülebilecek...

Dünyanın birçok yerinde insanlar içeceğine ilaç karıştırılma olaylarına maruz kalıyor. Özellikle kadınların muzdarip olduğu bu konu hakkında faydalı bir proje geliştirildi.


Birçok taciz, tecavüz ve kaçırılma gibi vakada rastlanan içeceğine ilaç karıştırılma olayına karşı bir buluş geliştirildi. Barlarda, ev partilerinde sık sık rastlanan bu durum şüphelendiğiniz kişiye fark ettirmeden kolayca çözülebilecek. Kuzey Karolina Üniversitesi'nden dört öğrenci, içeceklerine ilaç karıştırılanları korumak için takdir edilesi bir projeye imza attı.


ADI “GİZLİ RENKLER”
Ders için bir proje istenmesi üzerinde dört genç harekete geçti. Gizli renkler adını verdikleri projeyi hayata geçiren gençler, ilaç katılmış içecekler temas ettiğinde renk değiştirecek bir oje tasarladı. Proje sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.


ERKEKLER’DE KULLANABİLECEK
Erkeklerin de projeden yararlanması için renksiz oje üretilerek, içkide ilaç olması halinde ojenin renginin değişmesi sağlanacak. Proje hala gelişme kapsamında. Şu anda sadece bazı renkler var ve sadece bazı ilaçlara karşı duyarlı.

Devamını oku...